• Home
  • Metody i narzędzia diagnostyczne

Metody i narzędzia diagnostyczne

Instytut Monitorowania Talentów wykorzystując wiedzę i doświadczenie Psychologii Systemowej bazuje na zastosowaniu unikatowego, autorskiego modelu doradczego: Self Development System (SDS), określającego możliwości kompetencyjne i rozwojowe danego systemu organizacyjnego.

SDS jest jedyną na rynku metodą jednocześnie diagnozująca nie tylko predyspozycje, talenty i kompetencje zawodowe, ale przede wszystkim POTRZEBY. To one w znaczący sposób determinują zainteresowania, wybory i działania zawodowe: zarówno pojedynczych jednostek jak całych firm, organizacji czy zespołów projektowych.Bazując na modelu SDS wykorzystujemy profesjonalne testy psychometryczne oraz doradcze, w razie potrzeb posługujemy się również metodami i testami z obszaru Human Resources jak: Assesement Centre, testy typu case study, cases in basket. Dobór metod zależy od typu stanowiska i wymagań jakie stawia przed kandydatem pracodawca.

Stosowane przez nas w modelu SDS narzędzia łączy ponad 40-to letnie doświadczenie i historia metodologiczna oraz nowoczesność w postaci łatwej i atrakcyjnej w zastosowaniu platformy internetowej.